Naše produkty - prodej gumového prachu

Naše společnost provozuje třídění a čistění gumového prachu v prostorách bývalé Textilany v Novém Městě pod Smrkem. Provozovna je vybavena moderní technologií vybračně podtlakového třídění gumového prachu.

Na naší technologii se zpracovává jemný prach, který vzniká při ekologické likvidaci starých osobních a nákladních pneumatik. Tento gumový prach je nejjemnější složkou při výrobě gumového granulátu různých frakcí. Vstupní materiál obsahuje různou zrnitost od 0,1 do 1,6 mm. Dále je v tomto gumovém prachu řada nečistot. Hlavní nečistotou jsou chemlonová vlákna z kordu pneumatik. Dále jsou zde zbytky ocelových lan z výztuže a další nečistoty jako jsou drobné kamínky, kousky dřeva a kovů.

Jelikož naše společnost gumový prach nevyrábí ale nakupuje od tuzemských i zahraničních producentů, jsme schopni zajistit optimální složení vstupního materiálu podle požadavku jednotlivých zákazníků.

Jelikož spolupracujeme s výrobci granulátu a ti většinou preferují velkoodběry po kamionech, jsme schopni dodávat i malé balení gumového granulátu různé zrnitosti.

Technologie procesu

Znečistěný gumový prach ( SBR ) vstupuje do čistící linky přes hrubé síto a dále postupuje přes silný elektromagnet na kterém se zachytí zbytky jemných ocelových drátků. Potom projde přes sadu vibračních sít o různých rozměrech, dle potřeby. Současně při vibrování je odsát chemlon. Čistý a vytříděný gumový prach se dopravníkem ukládá do velkoobjemových vaků. Nadlimitní rozměr a odpadní chemlon se jinou cestou odvádí k dalšímu zpracování.

Pro naše odběratele dodáváme různé granulometrické složení vyčištěného gumového prachu.

Náš výstupní produkt je kontrolován na vibračním stoji a je měřena jeho vlhkost.

Jsme schopni dodávat prach o vlhkosti nižší než 1% objemu.

Balení gumového prachu je dle požadavku zákazníka. Nejčastější balení gumového prachu je v jednotunových nebo půltunových velkoobjemových vacích ( Big Bag ). Dále dodáváme v PE pytlích o hmotnosti 15 a 20 kg. Na přání zákazníka jsme schopni dodávat i v jím dodaných obalech. Doprava je zajištěna Kamionovou přepravou přímo k zákazníkovi nebo je možné odebírat v sídle firmy v Praze nebo v provozovně v Novém Městě pod Smrkem.

Naše produkty

  • Gumový prach o velikosti 0,1 mm až 1,6 mm v balení od 15kg do 1 tuny

  • Gumový granulát o velikosti 1 mm až 10 mm v balení od 15kg do 1 tuny

  • Chemlon vhodný k pálení v cementárnách nebo k jinému energetickému využití.

  • Zprostředkujeme likvidaci starých pneumatik.